1/7

HOPPE – Kapınıza Yakışan Kol

DIN ISO 9001 toplam kalite sertifikası  ile Almanya, İtalya ve Çek Cumhuriyeti tesislerinde Kapı Kolları, Pencere Kolları ve HCS Kollar üreten HOPPE tescilli markası ile kalite ve güveni sunar. Prinç , alüminyum, çelik ve plastik hammaddeler ile üretilen geniş ürün yelpazesine sahip HOPPE kollar alüminyum , ahşap , PVC kapı ve pencereler için profesyonellerin tercihi vazgeçilmez markadır.

HOPPE ürünlerini üç ana sınıfa ayırmaktadır- duravert®, duraplus® ve  duranorm®. Bu sınıflandırma kolun tekniği, görselliği, servis hizmeti ve fiyatıyla paraleldir. Bu sınıflandırmanın amacı, ürünlerimiz hakkında daha verimli bir bakış açısı yaratmak ve böylece sizin ihtiyacınıza hangi kolun daha uygun olduğunu pratik bir şekilde bulmanızı sağlamaktır.

Bu sınıflandırmayı ortak noktada buluşturan nokta ise, kendisini ispatlamış HOPPE kalitesidir.

 

Malzemeler, Yüzeyler ve Bunların Bakımı

Alüminyum: HOPPE Alüminyum marka ürünler yüksek kaliteli, korozyona dayanıklı alaşımlardan üretilmektedir. HOPPE hafif metal alaşımlı kol takımlarının yüzeyleri Eloksal tekniği veya Toz boya ile kaplanır. Eloksal kaplama için yüzeye Elektrik ve Sülfrik asit kontrollü olarak verilerek yüzeyin suni oksidasyonu sağlanır (materiyalin hava ile teması engellenir) bu sayede oluşan koruyucu tabaka sayesinde yüzey el teri, rutubet, çizilmeler gibi dış etkenlere karşı korunur. Yüzey mesela yüzük veya anahtar gibi objelerin yüzeyi yaralamasından dolayı korozyona uğramaz. Toz boya kaplamada ise alüminyum yüzeye Elektrostatik olarak toz boya püskürtülerek 150-200 derece sıcaklıkta eritilir. Bu esnada toz boya eriyerek homojen bir kaplamaya dönüşür. Bugüne kadar alüminyum takımlarda sağlığa zarar verebilecek bir unsur tespit edilmemiştir. Alüminyum yüzeyler özel bir bakım gerektirmez. Kirlenmeler yumuşak bir bez ve su ile giderilebilir.

Paslanmaz Çelik: HOPPE Paslanmaz çelik ürünler No. 1.4301 Krom - Nikel alaşımlardan üretilmektedir. HOPPE Paslanmaz çelik ürünleri, insan ve çevre sağlığını koruyucu özelliğe sahip olan ve bu nedenden dolayı mutfak gereçleri, gıda endüstrisi ve sağlık sektöründe kullanılan krom-nikel alaşımından oluşmaktadır. Paslanmaz çelik adından da anlaşılacağı gibi paslanma ve oksitlenme oluşturmamaktadır. Ancak yüzeyde dış etkenlerden kaynaklanan (uçucu pas) oluşabilir. Bu tabakanın ve kirlerin, piyasada bulunan, paslanmaz çelik temizliğine uygun bir madde ile temizlenmesi tavsiye edilir. Paslanmaz çelik ürünler aynı zamanda HOPPE Resista® yüzey garantili ile temin edilebilir

Plastik: HOPPE Plastik ürünler yüksek kaliteli, dış hava etkenlerine, UV ışınlarına ve kimyevi maddelere karşı mukavemetli, antistatik özellikli Polyamidden (PA) üretilmektedir. Bu özelliklerinden dolayı bir çok teknik konstrüksiyonlarda kullanılmaktadır. Kirlenmeler sade su ve/veya alışılagelmiş temizlik maddeleri ile temizlenebilir.

Pirinç: HOPPE markalı Pirinç kollar en iyi alaşımlardan üretilmektedir. Yüzeyler korozyona ve kimyevi maddeler gibi dış etkenlere karşı şeffaf lak veya Krom kaplama ile korunur. Şeffaf lak kaplaması örneğin bir anahtar ile çizildiğinde korozyona uğrar (yüzey kararır). Kirlenmeler sade su ve yumuşak bir bez ile temizlenebilir, kimyevi temizlik maddeleri kullanılmamalıdır. Pirinç kollar ayrıca Resista® ile yüzey garantili kaplanabilir .

 

Resista® – HOPPE Yüzey Kaplama Garantisi

HOPPE Resista® kaplamalı ürünler 10 yıl garanti kapsamı içindedir Sahil bölgelerinde ve Hotel, İş merkezi gibi yoğun kullanımlı yerler için idealdir.

Tüm Resista® kaplamalı ürünler daimi olarak Avrupa normu EN 1670 kalite kontrollerine tutulmaktadır (Kilit ve Yapı elemanları korozyon testleri)

Temizlik: Kirlenmeler yumuşak bir bez ve su ile giderilebilir. Keskin temizlik ilaçları kullanılması tavsiye edilmemektedir. Bunların yanında kollara özel bir bakım gerekmemektedir.

 

HOPPE Çalışma Garantisi

 

Bizim anlayışımıza göre HOPPE Markası Tüketiciye verilen Kalite sözünün yerine getirilmesi anlamını taşır ve bu sözü ölçülebilir kılmak için HOPPE tüm kapı ve pencere kolları için 10 yıl fonksiyon garantisi vermektedir. (kullanım ve montaj kurallarına uyulması kaydı ile)

HOPPE markalı ürünlere sürekli olarak sayısız testler uygulanarak kusursuz çalışmalarına yönelik kontrol edilmektedir. Bu testlerde kapı ve pencere kolları üzerinde günlük kullanımlarına uygun bir şekilde devamlılık ve statik yüklenme denemeleri gerçekleşmektedir.

HOPPE tarafından gerçekleştirilen testler DIN EN 1906 veya RAL-GZ 607/9’ un kontrollerinden ve gerekliliklerinden çok daha kapsamlıdır çünkü DIN EN 1906 veya RAL-GZ 607/9 testlerinde ürünler izole edilerek test edilmektedir. HOPPE ise ürünleri taşıyıcı nesne (kapı, pencere) üzerine monte ederek pratiğe uygun kullanımlarını test etmektedir. Bu aşamada salt açma kapama işlevinin yanı sıra bağlantı parçaları da test edilmektedir.